Projekt rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni miejskiej "Debrzno Śródmieście"

Uncategorized

Miło nam poinformować, że Debrzno zakwalifikowało się do pilotażowego programu wsparcia 20. Do programu realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa zakwalifikowano zaledwie 24 miasta z całej Polski. To wielkie wyróżnienie dla Debrzna. Cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w projekcie w tak doborowym towarzystwie.   Więcej na temat programu: Rozstrzygnięcie naboru gmin do programu wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa […]

Czytaj więcej

Jednym zadań realizowanych w ramach tzw. „mechanizmu elastyczności” zostało stworzenie w Debrznie muralu. Mieszkańcy zdecydowali o miejscu i formie wykonania. Mural został stworzony według projektu znanego grafika Igora Morskiego (współpracował m.i.n. z takimi magazynami jak Wprost, Charaktery czy Focus). Tę wielkoformatową grafikę na ścianie debrzneńskiej kamienicy wykonali artyści z Częstochowy.

Czytaj więcej

Rozpoczęły się remonty pierwszych budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Właściciele nieruchomości przebyli długą drogę, ale dzięki udziałowi w programie rewitalizacji śródmieścia każdy z podmiotów otrzymał dofinansowanie do remontów i zagospodarowania otoczenia. Na pierwszy ogień wspólnota mieszkaniowa przy  ul. Barlickiego 10.  

Czytaj więcej

To już ostatnie prace wykończeniowe w nowym budynku Centrum Usług Społecznych w Debrznie. Już wkrótce będzie można zobaczyć na żywo efekt prowadzonych prac. Do zobaczenia w CUS 😉  

Czytaj więcej

Zakończyły się prace budowalne na placu rekreacyjnym położonym na styku ulic: Barlickiego i Traugutta. To kolejny element prac rewitalizacyjnych w centrum Debrzna. Przypomnijmy, że koncepcja zabudowy placu jest efektem konkursu architektonicznego, który został przeprowadzony w ramach przygotowania koncepcji zabudowy centrum miasta.

Czytaj więcej

Trwają prace renowacyjne średniowiecznych murów obronnych W Debrznie. Zadanie to jest jednym z elementów działań rewitalizacyjnych na terenie śródmieścia Debrzna. Dzięki prowadzonym pracom odbudowane i poddany renowacji zostanie centralny odcinek fortyfikacji. Na odtworzonej baszcie znajdzie się także taras widokowy.  

Czytaj więcej

Trwają prace nad budową Centrum Usług Społecznych, które będzie mieścić się przy ulicy Barlickiego 2. Budynek powstaje w miejscu starej zabudowy, która od końca XIX przylegała do murów obronnych.  Nowoczesny obiekt będzie wyposażony w salę konferencyjną, gabinety terapeutyczne oraz biura dla pracowników CUS. W drugiej połowie 2020 roku Centrum Usług Społecznych rozpocznie swoją działalność.

Czytaj więcej

W ramach rewitalizacji śródmieścia Debrzna przebudowana została położona wzdłuż murów obronnych ulica Barlickiego. Gruntownej przebudowie została poddana kanalizacja deszczowa oraz instalacja wodociągowa. Dzięki nowej nawierzchni Debrzno zyskało także nowy deptak, który ciągnie się od Baszty Czarownic aż do placu „dwóch mieczy”.

Czytaj więcej

Jest już gotowy raport z realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Debrzno. Zapraszamy do lektury!   Raport z realizacji LPR

Czytaj więcej

W tym roku po raz pierwszy w Debrznie odbyły się Debrzeńskie Spotkania z Filmem. Wszystko dzięki temu, że w ramach LPR na obszarze rewitalizacji uruchomione zostało kino studyjne, które jest głównym organizatorem wydarzenia! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu!

Czytaj więcej